JIHOČESKÉ TANEČNÍ

Jana & Tomáš Rynešovi

Tanec nejsou jen kroky, variace a hudba, ale i radost, zábava, ladnost a nová přátelství. Pro nás je tanec celoživotní náplní a rádi zasvětíme i Vás. Naší prioritou je kvalita před kvantitou, proto Vám dáme kvalitní průpravu od základních kroků, variací, pravidel společenského chování a všeho, co k jednotlivým tancům patří, aniž bychom Vás zahltili množstvím tanců. Vyučujeme tance, které si v dnešní době reálně zatančíte na plesech, svatbách a ostatních společenských akcích. Nejvíce dbáme na perfektní zvládnutí základních kroků jak standardních, tak i latinsko-amerických tanců a dle Vašich možností rozšiřujeme výuku o další variace.

Umět tančit může být pro mládež „frajeřina“, pro starší společenská prestiž. Ať jste mládežník či člověk se zkušenostmi, věřte nám, že tanec je zábava pro všechny a v jakémkoli věku. Proto vítejte na našich stránkách a těšíme se na setkání v našich tanečních.

Jana Rynešová, DiS.

Vystudovala VOŠ na Střední odborné škole obchodu služeb a podnikání a VOŠ České Budějovice obor Obchodní podnikání. Její taneční kariéra začala v 6 letech ve Strakonicích.
Věnovala se jak standardním tak latinsko - americkým tancům a hlavně kombinaci, neboli 10 tancům. Největších úspěchů dosáhla v pražském tanečním klubu Heller pod vedením úžasných trenérů Dagmar Didenko a Tomáše Hellera - majitele tanečního obchodu Heller dance and fashion, který jí několik let sponzoroval. Mezi její další špičkové trenéry patří Jana a Jarda Kunešovi, Zdeněk Chlopčík, Eduard Zubák, Dobromil Nováček, manželé Gebertovi, Pavel Dvořák, Lasse Odegard a poslední roky Martin Dvořák a Zuzana Šilhánová.
Jana byla členem Národního reprezentačního týmu ČSTS a mezi její největší úspěchy patří: 2. místo MČR v deseti tancích v kategorii junior 2, 4. místo v latinsko - amerických tancích
a 2. místo ve standardních tancích, 6. místo na MČR
ve standardních tancích v kategorii Mládež. Od roku 2006 tančila s Tomášem v kategorii dospělí, kde patřili mezi první polovinu nejlepších tanečních párů ve standardu v nejvyšší výkonnostní kategorii M - mezinárodní. Po ukončení taneční kariéry v roce 2011 se věnuje výuce společenských tanců, choreografiím maturitních nástupů a výuce tanečních kurzů pro mládež i dospělé, kde dbá na přípravu, organizaci a společenskou výchovu.

Mgr. Tomáš Ryneš

Vystudoval Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích obor fyzika, výpočetní technika s elektronikou. Toto vzdělání neuplatňuje před školní tabulí, nýbrž v tanečních kurzech, kde Vás zaujme svým osobitým a energickým projevem.
Tanci se věnuje od 8 let a propadl mu natolik, že se rozhodl pro soutěžní kariéru. Převážnou většinu kariéry tančil v tanečním klubu ID dance České Budějovice a jeho druhým domovem byl sál česko-budějovického Metropolu. Trénoval s nejlepšími trenéry z ČR i zahraničí. Od 15 let byl členem Národního reprezentačního týmu ČSTS. Jeho doménou byly standardní tance, kde dosáhl 3. místa na Mistrovství světa v kategorii Junior 2. Mezi jeho další úspěchy patří: 3. místo na Mistrovství České republiky ve standardních tancích, vítěz taneční ligy, 4. místo ve standardních tancích v kategorii mládež. Od roku 2006 tančil s Janou v kategorii dospělí, kde se stali mistry jižních Čech. Aktivní kariéru ukončili v roce 2011 a od té doby se věnuje výuce společenských tanců a předává své zkušenosti.